LEGO Gringotts Büyücü Bankası – 76417 İnceleme

LEGO, 2001 yılından beri Harry Potter için setler üretiyor. Şu ana kadar tam sayısını bilmesem de yüzden fazla setin çıktığını rahatlıkla söyleyebilirim. Son dönemde ise bu setleri çok daha büyük boyutlara taşımaya başladı. Hogwarts Kalesi, Diagon Alley, Hogwarts Icons seti, büyük Hogwarts Express seti derken uzun zamandır beklenen Gringotts Büyücü Bankası seti de nihayet piyasaya çıktı.

Aslında bu set 1 Eylül 2023 tarihinde piyasaya çıktı. Hatta tüm dünya ile aynı anda Türkiye’de de satışa çıkması sayesinde hızla gidip satın almış ve yapmaya başlamıştım. Planım hızlı bir şekilde YouTube videosunu yapmaktı ama o zamanki iş yoğunluğu sebebiyle bir türlü istediğim metni hazırlayamamıştım. Daha sonrasında İngiltere’ye gelme işleri (bununla ilgili ayrı bir yazı yazmayı düşünüyorum) derken planladığımdan yaklaşık 2 ay sonra videosunu hazırlayabildim.

Normalde bu kadar geç yayınlamayı hiç sevmiyorum çünkü setin çıkış döneminde almak isteyenlerin heyecanlarına katkı sağlayamamış oluyorum. Eğer videoları hızlı bir şekilde çekebilirsem, seti almak isteyen ancak bilirkişiden görüş isteyen kişilere yardımcı olabiliyorum. Geç kaldığımda ise aslında bu seti uzun zamandır bekleyen insanlar çoktan almış ya da vazgeçmiş oluyor. Bu sefer seti yeni görüp de YouTube’dan incelemesini arayan insanlar denk geliyor. Sonuçta yine amacına ulaşmış olsa da, izlenme sayısı daha düşükte kalabiliyor.

Neyse lafı fazla uzatmayayım. Karşınızda: LEGO 76417 – Gringotts Büyücü Bankası incelemesi

Total
0
Paylaşım
Benzer İçerikler