Hakkımda

Merhaba!

Adım Yusuf Canpolat. Kim bu adam diyerek bu sayfaya geldiğinizi düşünerek kendimden biraz bahsetmek istiyorum.

Kendimi bildim bileli oyun oynuyorum geyiklerini geçerek ne zamandır profesyonel olarak oyun sektöründe olduğumla başlamak istiyorum. 2006 yılında, 16 yaşındayken GamePro dergisinde önce serbest yazar, ardından da ofiste editör olarak çalışmaya başlamamla oyun sektörüne profesyonel olarak giriş yapmış oldum. Sonrasında PC World, BYTE gibi dergilerde internet ve oyunlar hakkında yazdım. LEVEL, PC Net dergilerinin birkaç sayısında yazılar yazdım. Yahoyt.com ile internete geçtikten sonra 2011 yılında ShiftDelete.Net’te yine oyunlar ve teknoloji alanında yazmaya başladım.

2012 yılında Superkarga.com’u kurarak oyunun yanında sinema hakkında da yazmaya başladım. 2015’e kadar süren Superkarga macerasında birçok güzel şey yaptık ki bunları belki daha sonra ayrıca anlatırım.

2015 yılında dünyanın en büyük oyun ve geek sitesi olan IGN’in Türkiye lisansını alarak tr.ign.com sitesini yönetmeye başladım. 3 senelik güzel maceranın sonunda (bu konudaki yazıma buradan bakabilirsiniz) aktif yazarlık/editörlük ve genel yayın yönetmenliği kariyerime farklı bir yön vererek PR tarafına geçtim.

2018 yılında İz İletişim bünyesinde PlayStation Türkiye markasının PR hesap yöneticiliğini yapmaya başladım. PlayStation 5’in tüm iletişim çalışmalarının hazırlayıp yürütmenin yanı sıra The Last of Us Part II, Marvel’s Spider-Man, Red Dead Redemption 2, Ghost of Tsushima, NBA 2K serisi ve çok daha fazla oyunun basın ilişkilerini yürüttüm.

2021 yılında Tem Agency’nin iletişim ayağı olan WASD Agency’de işe başladım. Oyun ve teknoloji firmaları için PR ve sosyal medya çalışmalarında görev alıyorum.

Bu süreç içerisinde Kadir Has Üniversitesi’nde Radyo TV Yayıncılığı, Marmara Üniversitesi’nde ise Sinema Televizyon bölümlerini okudum. Birkaç TV filminde reji asistanlığı yaptım. Dan Brown’ın Robert Langon karakterini hikayesini anlatan film serisinin üçüncüsü olan Inferno’nun Türkiye setinde ise prodüksiyon ve reji asistanlığı yaptım.

Şu sıralar PR işlerinin yanı sıra kendi hikayelerimi, senaryolarımı yazıyor, bir gün çekmek adına kısa film ve uzun metraj film projelerimi biriktiriyorum.

Geek kültürüne bağlı yaşamakla birlikte; LEGO yapmayı ve figür biriktirmeyi severim; Star Wars, Indiana Jones, Ghostbusters, James Bond serilerine bayılırım. Guy Ritchie ve Quentin Tarantino ne çekse izlerim.

Yıllarca çok küçük paralar dışında pek hobiden ileri götürmediğim bir de yazılım sevdam var ama onun hakkında bir şeyler karalamak şimdilik anlamsız olacak.

Kısaca(!) kendimi bu şekilde tanıtabilirim. Tanışmak ya da biraz muhabbet etmek isterseniz sosyal medya hesaplarımdan her zaman bana ulaşabilirsiniz. Sanıyorum ki sayfanın üstünde/altında bir yerlerinde linkleri olması lazım. Twitter hesabımı daha aktif kullanıyorum.

Teşekkürler,