Havalı Şeyler #1: Far Cry 6 saati, LEGO Sonic seti, peluş Bond ayıcık ve diğerleri

2022 yılında bloga daha fazla yazacağım diye kendime hedef belirlemiştim. Gördüğüm, öğrendiğim bilgileri paylaşmayı hedeflediğim blogumda neden ilgimi çeken güzel ürünleri de paylaşmıyorum ki diye düşünerek bu yazıyı yazmaya başladım. Hem işim, hem de hobim gereği sürekli güzel ürünleri kovalıyorum diyebilirim. Gücümün yettiğini alıp koleksiyonuma ekliyorum, bazılarını evin muhtelif yerlerinde sergiliyorum, bazılarını ise kutularından bile çıkarmaya kıyamayıp öyle tutuyorum. Gücümün yetmediklerine ise Kemal Sunal’ın cama bandığı ekmek gibi ekrana bakarak iç geçiriyorum. Bu yazı da aslında bunların tamamını kapsıyor.

Satın aldığım ya da almak istediğim ürünlerle, o kadar param olsaydı kesin alırdım dediğim ürünleri böyle farklı zamanlarda topluca paylaşmak istiyorum. Serinin ilki için de güzel bir seçki oluşturduğumu düşünüyorum. Paranız olsaydı bu ürünlerden hangilerini alırdınız diye yorumlarda belirtirseniz mutlu olurum 🙂

Hamilton Far Cry 6 saati

Hamilton saat markası son dönemde ilgimi çekmeye başlayan saat markalarından biri. Dünyada giderek artan bir popülariteye sahip. Her ne kadar Z ve Y jenerasyonunun ilgisi akıllı saatlere kaysa da bu tarz klasik saatlerin her zaman ayrı bir yeri olacaktır. Belki de Hamilton, bu iki jenerasyonun ilgisini klasik saatlere çevirebilmek amacıyla geçtiğimiz aylarda Far Cry 6 ile bir işbirliği yapmıştı. Oyunu oynayanlarınız karakter özelleştirme ekranında aksesuar olarak Hamilton saati görmüşlerdir. Ben de ilk başlarda Dani Rojas’ın üstünde bu saati kullanıyordum. Geçtiğimiz günlerde öğrendim ki bu saatin fiziksel hali de sınırlı üretim olarak satışa çıkmış. Hamilton’ın klasik Khaki Field modelinin bir türevi olan saatin Far Cry 6 versiyonunda 6 rakamının yazımı oyundaki font olarak yer alıyor. Ayrıca saniye çubuğu da yine oyuna gönderme yapılarak kırmızı renge sahip. Deri kayış da Yara’yı anımsatmıyor desek yalan olur.

Sınırlı sayıda üretilen bu özel saatin fiyatı ise yurt dışında 1000 pound. Ülkemizde haberleri yer alsa da kendisi gelmemiş gibi duruyor. En azından distribütörlerinin sitesinde ürünü bulamadım.


LEGO Sonic seti

Sonic ile tanışmam çok eskiye dayanıyor. Kaç yaşlarında olduğumu hatırlamıyorum ama küçük çocuktum, belki 3 ya da 4. sınıfa gidiyordum. Sultanahmet’te oturduğumuz için belki duymuşsunuzdur, elektroniğin o dönemler Türkiye’ye dağıtıldığı yer olan Sirkeci’deki Doğubank’a yakın oturuyorduk. Game Gear diye bir alet çıkmış, SEGA’nın el konsolu. 6 adet kalem pille çalışan, ilk renkli Gameboy diyebiliriz. Babama yalvar yakar ikna ettikten sonra Doğubank’a gitmiş ve üst katlarda bir dükkanda Game Gear satan dükkanı bulmuştuk. SEGA’nın amiral gemisi Sonic tabii, ilk oyun olarak da Sonic kasetini almıştım. Hiç unutmuyorum neredeyse konsola yakın bir para bayılmıştı babam. 100 dolara yakındı diye hatırlıyorum Sonic oyun kartuşu için. Ne oynamıştım ama sonrasında.

Herkesin Sonic ile tanışma macerası farklıdır. Eminim ki şimdinin çocukları belki de başrolünde Jim Carrey’nin oynadığı film ile tanıştılar. Nasıl tanışılırsa tanışılsın, Sonic mutlaka hayatımızda yer alan ilginç bir IP ve karakter oldu. LEGO’nun bu muhteşem IDEAS temalı seti de reklamlarında bahsedildiği gibi benim de içinde bulunduğum Y kuşağına hitap ediyor. Eski günleri hatırlamak için sette en önemli iki özellik yer alıyor: Sonic’in hızıyla geçtiği daire şeklindeki parkur ve havada durmasıyla bile sesi kulaklarda çınlayan coin’ler.

1125 parçalı Sonic the Hedgehog LEGO seti Türkiye’de 899 TL fiyat ile satışa çıkıyor.

(Bu arada artık çalışmasa da Game Gear ve Sonic kartuşu halen duruyor, geçmişimi hatırlamam için kütüphanemi süslüyor)


Funko Metallica Black Album koleksiyon ürünü

Metallica’nın en sağlam albümlerinden biri olan Black albümü, geçtiğimiz Eylül ayında 20. yılını kutlamıştı. Hatta bu kutlama çerçevesinde ünlü sanatçılar, Black albümünden seçtikleri parçaları kendilerince yorumlamışlardı. Yorumlayanlar arasında Miley Cyrus (hatta piyanoda Elton John, çelloda Yo-Yo Ma yer alıyor) bile bulunuyor. Funko da bu fırsatı kaçırmayıp şu an için sadece Walmart ortaklığıyla bu özel Metallica 20. yıl özel Black Album setini çıkarmış. Daha doğrusu Funko’nun Deluxe Album setine Black’i de bu siyah beyaz versiyonuyla eklemiş diyebiliriz.

Albüm kapağı, plağı, ön yüzünde yer alan parçaların isimleri ile James, Lars, Kirk ve Jason’ın pop figürleri yer alıyor. Bu şahane set Amerika’da oldukça uygun aslında, 50 dolar civarına bulunabiliyor. Olur da birine getirtme şansınız olursa haber edin ben de sipariş geçeyim 🙂

Not: Türkiye’de kaç tane var bilmiyorum, hatta bir site 1600 küsür lira fiyatla satışa da çıkarmış. Ben de seti ilk defa sevgili Erdem Tatar’dan görmüştüm.


Omega – No Time to Die temalı saat

Yazıya Hamilton saat ile girdim ama madem kendi gördüğüm, beğendiğim ürünleri tanıtacağım dedim, o zaman ilk yazıda bu muhteşem saatten bahsetmeden geçmek istemedim. Olaylı ve kötü sonuna rağmen No Time To Die, final sahnelerine kadar güzel bir filmdi. Özellikle Skyfall ile başlayan Daniel Craig’in giyim tarzı da bu filmde güzel devam etti. Kıyafeti tamamlayan bu Omega saati de hem filmde, hem de gerçek hayatta çok güzel duruyor. Özel kumaş kayışı, klasik Omega tasarımıyla birleşmiş ve ortaya spor-klasik karışımı bu harika saat çıkmış.

Saatin arka yüzeyinde kasaya işlenmiş şık bir 007 logosu bulunan, özel kutusu ve sertifikasıyla gelen saat yine Türkiye’de gözükmüyor ancak internette ortalama 120 bin TL fiyat etiketiyle bulunabilir.


Steiff’dan 60. yıl özel üretim Bond Ayıcık

Bu sene ünlü casusumuz James Bond’un 60. yıl dönümü kutlanıyor. 50. yılı çok yakından hatırlıyorum, Skyfall vizyona girmişti 50. yıl şerefine, ne ara 10 yıl geçmiş üstünden. Neyse, Almanya’nın ünlü peluş oyuncak markalarından Steiff ile 007 ekibi ilginç bir ortaklığa imza atarak, 60. yılın belki de ilk koleksiyon ürününü piyasaya çıkarıyorlar. Tamamen el yapımı olan smokin kuşanmış bu oyuncak ayılardan dünya üzerinde 1962 tane üretilmiş. Bu sayı, 60 yıl önce vizyona giren ilk James Bond filmi Dr.No’nun da yapım yılını temsil ediyor (Gerçi ülkemizde 1965 yılında girmiş, bizim için daha üç yılı var :)).

Henüz ön siparişe açılan, Haziran-Temmuz gibi gönderimlerine başlanması planlanan (1962 taneyi o zamana kadar anca yapacaklar tek tek herhalde) Steiff’in 60. yıl James Bond özel ayıcığının fiyatı ise 275 pound (yazıyı yazdığım gün için 5100 TL yapıyor). Olur da sipariş vermek isterseniz, linki burada. Koca etiketi kulağa tutturan bir altın düğme bulunuyor ve 1962 numaradan hangisine sahip olduğunuz bu altın düğmede yazıyor.

Yazıyı sevdiyseniz paylaştığım ürünler hakkında aşağıya bir yorum bırakabilirsiniz. Siz parayı hangisine gömerdiniz? 🙂

Total
0
Paylaşım